Az aerobik szakmában több „Norbit” is ismerhetünk, de eredményeivel igazolt világsztár csak egy van. Baucsek Norbert.
A sportban milyen eredményeket értél el?
1995-ben kezdtem versenyezni. Az igazi sikereket 1998-tól, Mészáros Rékával közösen értük el. A miskolci országos bajnokságon egyéni és páros kategóriában első helyen végeztünk és innentől kezdve nem volt megállás. Tokió Világ Kupa I., Sizuoka World Top 3 (a három legeredményesebb nemzet versenye) I., Hannover Mesterek Tornája I. (nyolc ország legjobbjai), Hollywood amatőr VB I. és háromszoros magyar bajnoki cím. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ennél sokkal több eredményem van. Ígérem, hazamegyek és összeszámolom az érmeimet.
Ez igen! Gyermekként aerobik versenyzőnek készültél, vagy volt valami más vágyad?
Emlékszem még 16 évesen megígértem szüleimnek, hogy világbajnok leszek, nekem fog szólni a magyar himnusz és lobogni a nemzeti zászló. Mikor ez Tokióban valóra vált, sírtam a boldogságtól. Rettentő büszke voltam kis hazánkra, hogy 42 ország versenyzői közül mi bizonyultunk a legjobbnak és megismerik Magyarországot egy kicsit közelebbről.
Ha ilyen sikeresek voltatok, akkor miért hagytátok abba?
Szerintem egy élsportoló életében az a legnehezebb döntés, hogy mikor és hogyan fejezze be a pályafutását. Úgy érzem, hogy sikerült a csúcson abbahagyni, így csak jó élményeim vannak.
Jól tudom, hogy tavaly megműtöttek?Kétszer is, porckorongsérvvel.
Ezt a sérülést hogyan szerezted?
Igazából ez egy hosszabb folyamat volt. Az utolsó két évet sérült gerinccel versenyeztem végig. Nem akartam tudomást venni róla. A probléma nem múlt el. Lekerültem Nyíregyházára Dr. Lázár György kezei alá. A műtét után úgy döntöttem, hogy új életet kezdek. Megismertem Claudiát. Ő lett az edzőm, felépített sérülésemből. Alapítottunk egy közös céget. Teljesen elrabolta a szívemet.
Akkor a sport még része az életednek?
Hát persze. Mozgás nélkül nem teljes az élet. Minden este órákat tartok különböző fitnesz termekben, teltházzal. Kifejlesztettem az ún. Boot Camp órát, ami egy kőkemény katonai kiképzést takar. Persze át van alakítva hölgyek számára, de sok fiú is jár. Mondhatom, „kikészülnek” a végére.
Hogy néz ki egy ilyen óra?
Jó alapos bemelegítéssel kezdődik. Majd kiválasztok 3–4 féle gyakorlatot és azt addig ismételjük, amíg mindenki teljesen elfárad és akkor jövök én: „Még két kör!“ Ilyenkor nem nagyon kedvelnek. A lényeg az, hogy mindenkiből kihozzam a maximumot. A „holtponton” nekem kell átsegíteni őket. A másik fontos dolog a csapatmunka. Ha valaki látványosan lazsál vagy beszélget, akkor még egy kör. Óriási fegyelem van az órán, de meg is van az eredménye. Izmos, nőies, formás alak. Ezután a far- és hasizom gyakorlatok következnek. Több fiú is megjegyezte már, hogy az én órámon vannak a legjobb fenekű lányok. Pedig nem én válogattam össze őket, hanem ez lett a kitartó munka eredménye. A végén pedig az elmaradhatatlan, két perces pihenés. Ezen már nekem is sikerült elaludnom. A vendégek szóltak: „nem kéne már hazamenni?”. Úgy érzem, hogy így teljes egy óra.
A színpadtól végleg elbúcsúztál?
Sosem tudnék. Nagyszabású rendezvényeken rendszeresen tartok nyíltórákat. Ilyenkor a FreeStyler Team keretén belül lépek színpadra.
Nagy sikere volt az előző kazetta – sorozatodnak. Tervezed a folytatást?
Igen, teljesen új dologra készülök, de ez még titok.