Indulj tiszta lappal az idei tavasszal. Négy hét alatt megtisztulhatsz kívül-belül. A méreganyagok felhalmozása kilókban is megmutatkozhat. Adj magadnak 28 napot, és új emberként tekinthetsz önmagad tükörképére a ruhásszekrényed előtt. Ez az étrend méregteleníti a szervezetünket és átképezi ízlelőbimbóinkat.

 

Így lehetőséget nyújtunk emésztőrendszerünknek a mértéktelenség kiheverésére. Az első 7 napos étrend után folytathatjuk újabb 7 napig, majd újabb és megint újabb 7 napig, míg ki nem töltjük a 28 napot – a döntés a kezünkben van. Az étrendet illetően az első 7 nap jelenti a legnagyobb kihívást, ezért erre a hétre készítettünk egy bevásárló listát, hogy segítsünk a felkészülésben.
 
BEVÁSÁRLÓLISTA
1 grapefruit, 4 citrom, 6 alma, 6 banán
palackozott víz vagy egy vízszűrős kancsó
búzamentes gabonapehely és müzli (a cukor- és sómentes fajtából)
sovány tej és/vagy szójatej
leves (alacsony zsírtartalmú, lehetőleg bio)
17,5 dkg fehér húsú hal
15 dkg zöldbab
7,5 dkg újburgonya
3 sütnivaló burgonya
1 csomag sótlan, natúr puffasztott rizs
3 csomag wok zöldségkeverék
2 x 7,5 dkg főtt biocsirkemell (vegetáriánusoknak húspótló készítmény)
1 szelet tonhal (vagy csirkemell) főzéshez
1 doboz tonhalkonzerv
tofu (a legjobb a selyemtofu) bioboltból
saláta-hozzávalók, köztük paradicsom
2 üveg cukormentes gyümölcskompót, lehet bolti vagy házi készítésű (lásd recepteknél)
1 nagy pohár csökkentett zsírtartalmú natúr biojoghurt
1 nagy doboz natúr túró
1 kis üveg alacsony zsírtartalmú majonéz
1 kis doboz biobabkonzerv (hozzáadott cukor nélkül)
csökkentett kalóriatartalmú kenyér
2,5 dkg fenyőmag
teljes kiőrlésű rizs
biozöldség vegyesen levesnek, a burgonya, a paszternák, a zöldborsó és a limabab kivételével, mert ezeknek túl magas a keményítőtartalmuk
1 csomag búzamentes kétszersült
 

1. HÉT
Az első 7 napban tilos a kávé, a tea és az alkohol. Ihatunk vízszűrőn szűrt vagy palackozott vizet és gyógyteát. Minden felkeléskor kortyoljunk el egy pohár forró vizet, amelybe előzőleg belefacsartuk egy fél citrom levét. Igyekezzünk bioételeket fogyasztani, valahányszor lehetőségünk nyílik rá. Kerüljük viszont a sót és a fűszereket, hacsak kifejezetten nem írják elő őket a receptek.
 
2. HÉT
Elérkezett az önvizsgálat ideje. Hogy érzed magad? Könnyebbnek? Csökkent a súlyod? Ne válj a kijelző rabjává, hiszen egyik napról a másikra kilókkal gyarapodhatunk szervezetünk vízvisszatartása miatt. Mérd magad, de még jobb, ha a ruháidon becsüljük fel az eredményt.
Az első hét után jobban állnak a nadrágok, és elmúlnak a méregtelenítés okozta kezdeti kellemetlenségek is. Ha az első napokban fejfájással küzdesz, ne aggódj, ez természetes következménye a kávéban és teában található koffein megvonásának. Ezen a héten kissé kiegészítheted étrendedet. Továbbra is kezd a napot citromos meleg vízzel!
 
GRATULÁLOK!
Túljutottál a felén. Minden bizonnyal tele vagy élettel, nyugodt és magabiztos vagy. Kiegészítettük az étrendet tojással (választható) és néhány egyszerű recepttel. Ha nem akarsz tojást használni a főzéshez, bioboltokban kapható tojáspótló.

 

00bf2ffd-2306-4a1f-9710-813b80cdd966